آشنایی با دکتر شیخ

اینجانب دکتر علی شیخ الاسلامی معروف به دکتر شیخ در سال ۱۳۵۷ در یک خانواده فرهنگی به دنیا آمدم. در دوران مدرسه دوره راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه علامه حلی اراک (زیرمجموعه سازمان پرورش استعدادهای درخشان) گذراندم. از سال ۱۳۷۵ وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران برای تحصیل در رشته پزشکی شدم.

سال ۱۳۸۳ مدرک پزشکی عمومی خود را گرفتم و برای تخصص رشته روانشناسی را انتخاب کردم. در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم(عج) مدرک دکترای تخصصی روانشناسی را اخذ نمودم. در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی ارتش مشغول به کار و تدریس هستم. مسئولیت کلینیک روانشناسی بیمارستان امام رضا (ع) نیز بر عهده اینجانب است. در حال حاضر عضو هیات مدیره انجمن علمی روانشناسی نظامی ایران نیز هستم.

سالها پیش با گروهی از دوستان همراه، موسسه مردم نهاد خانواده سلامت بنیان را بنیان گذاشتیم و مدیر عاملی این موسسه بر عهده اینجانب قرار گرفت. تلاش زیادی را برای ارتقای دانش و آگاهی مردم وطنمان در حوزه ازدواج و تحکیم خانواده شروع کردیم. فصلنامه نهاد خانواده سالم را نیز در همین زمینه از سال ۱۳۹۴ منتشر کردیم.

از سال ۱۳۸۴ فعالیت در حوزه آموزش مسائل جنسی را در شرایطی که تابو محسوب می شد آغاز کردم و خوشحالم که امروز تا حدود زیادی آموزش این مسائل فراگیر گشته است. سالهاست به مشاوره و درمان اختلالات جنسی مشغولم و تلاشهای علمی و پژوهشی زیادی در این زمینه داشته ام. علیرغم موانع فراوان تلاش برای ارتقای دانش و آگاهی مردم در زمینه مسائل جنسی را رها نکرده ام.

کتابهای اصول همسرگزینی و ازدواج موفق، کودک من، بازی شادی مهارت، میانجیگری سلامت بنیان را گردآوری و تالیف کرده ام. همچنین بیش از ده شماره فصلنامه نهاد خانواده سالم و یک شماره سالنامه نهاد خانواده سالم را با همکاری دوستان منتشر کرده ایم.