پاسخ به سوالات شما دوستان عزیز

خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (3رای، متوسط: 4.00 از 5 امتیاز)
Loading ... Loading ...
پاسخ به سوالات شما دوستان عزیز

با سلام خدمت همه دوستان عزیز مخاطب. از الطاف دوستان کمال تشکر را دارم و تمام تلاش خود را خواهم نمود تا پاسخ سوالات شما را در کمترین زمان ممکن بدهم. اگر تاخیری در پاسخگویی مشاهده کردید پیشاپیش پوزش مرا بپذیرید. برخی سوالات جنبه خصوصی دارند و پاسخگویی آنها کمی زمان می برد و باید به ایمیل دوستان پاسخ ارسال شود. برخی دیگر جنبه عمومی دارند و قابل پاسخگویی در وبسایت هستند که بصورت پاسخ به سوالات شما در وبسایت قرار می گیرد. اما نکته ای که لازم است تذکر دهم آنکه برخی از دوستان سوالات خصوصی می پرسند ولی ایمیل یا راه ارتباطی دیگری برای پاسخ معرفی نمی کنند و این باعث می شود از پاسخگویی به سوالشان معذور گردم. لذا توصیه می کنم دوستان در صورت داشتن سوال خصوصی یک ایمیل هم معرفی کنند تا امکان پاسخگویی داشته باشم. مثلا دوستی در مورد وضعیت بکارت خود مطلبی می گوید که لازم است پاسخ خصوصی داده شود. یا فرد دیگری سوالی در رابطه با برخی علایم خاص بر روی آلت خویش سوال می کند که پاسخ جنبه خصوصی دارد و باید به ایمیل وی ارسال گردد ولی ایمیلی ارائه نشده است. بار دیگر از تاخیر در پاسخگویی به سوالات عذر می خواهم و امیدوارم فرصت لازم برای پاسخگویی به سوالات دوستان را داشته باشم.

لطفا قبل از ارسال سوال، محتوای سایت را جستجو کنید و اگر به جواب نرسید ،در صورتی که سوال جنبه عمومی دارد در همین صفحه سوال خود را بپرسید و در صورتی که سوال جنبه خصوصی دارد از طریق لینک زیر اقدام نمایید .
در صفحه سوال خصوصی لطفا ایمیل معتبر وارد کنید تا بتوانیم جواب سوال را به ایمیلتان ارسال کنیم.
ارسال سوال خصوصی

۱,۸۳۶ دیدگاه »

 1. reza ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۰۳ ب.ظ - پاسخ

  دکتر ممنون میشم جواب سوالمو بدید

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۲۷ ب.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   جواب داده شده است.

 2. محمد ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۸:۲۰ ب.ظ - پاسخ

  سلام آقای دکتر
  سوالم اینه که خوردن و لیسیدن آلت طرف مقابل تو سکس اشکالی داره؟؟؟
  و اینکه خوردن منی توسط زن مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۲۸ ب.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   خوردن منی از نظر پزشکی و از نظر شرعی توصیه نمی شود. سکس دهانی در صورت رعایت مسایل بهداشت فردی مشکلی ندارد و جزیی از پیش نوازش حساب می شود.

 3. حسام ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۸:۱۳ ب.ظ - پاسخ

  سلام اقای دکتر
  من ۱۷ سالم هست
  وقتی ۱۲ سالم بود یکی از دوستانم (که کاش هیچ وقت باهاش دوست نشده بودم ) من را به خونه اش دعوت کرد و ان جا بود که من اولین فیلم م س ت ه ج ن در زندگیم را با اجبار او دیدم بعد از ان اوایلش احساس خوبی نداشتم تا این که بعد از چند ماه توانستم فراموشش کنم گذشت و تولد دوستم شد و دوباره رفتم خونه اش ولی این بار چند تا از دوستای دیگرم هم بودند و دوباره دوستم رفت سراغ فیلم م س ت ه ج ن این بار خواستم برم بیرون ولی انها نزاشتند و گفتند : مگه می خوای چه کار کنی نترس و من برای دومین بار در زندگیم فیلم م س ت ه ج ن دیدم ولی این بار برایم جالب بود و کمی کنجکاو شدم بعد از کمی مدت تا به خودم امدم دیدم در خانه خودم دارم فیلم م س ت ه ج ن نگاه می کنم و اصلا هم احساس بدی ندارم کم کم دیگر عادت کردم حتی در سنین ۱۴ سالگی تمام فکرم روی این فیلم ها بود
  در سن ۱۵ سالگی اوضاعم خیلی بد شده بود حتی چندین بار نا خواسته نزدیک بود کاری را انجام دهم که تا اخر عمرم پشیمان شوم ولی با کمک خدا توانستم از ان موقعیت ها فرار کنم ولی برایم سخت بود که فیلم م س ت ه ج ن نگاه نکنم تا این که چند هفته پیش اوضاعم خیلی بد شده بود دیگر دسترسی به فیلم ها برایم راحت شده بود و مانند یک کار روزانه مانند نفس کشیدن شده بود دیگر هیچ احساس بد بودن و حتی لذت بردن نداشتم واقعا از این وضعیت خسته شدم و تصمیم گرفتم ترکش کنم ولی واقعا برایم سخت و دشوار بود و در این مبارزه من نتواسنتم پیروز شوم و دوباره همه چی از اول
  بیش تر اوقات سعی می کنم خودم را سرگرم کنم ولی دوباره ……
  باید چه کار کنم ؟

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۳۰ ب.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   شما باید حضوری مراجعه کنید تا راهنمایی کنم. نیاز به روان درمانی جهت بازسازی اعتماد به نفس شما می باشد.

 4. م ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۴:۴۵ ب.ظ - پاسخ

  سلام آقای دکتر!
  من ۲۶ سالمه. تا چند سال پیش گاهی اوقات به طور ناگهانی مایع جهنده ای از واژنم خارج میشد (بدون تحریک عمدی و دست زدن_تو خواب هم برام اتفاق افتاده). الآن مدت زیادی بود دیگه این حالت بهم دست نمیداد به طوری که کلا فراموشش کرده بودم تا همین چند وقت پیش که بازم به طور ناگهانی احساس کردم مایعی از واژنم خارج شد. اول فکر کردم خون پریوده اما بعد که نگاه کردم دیدم اثری از خون نیست و فقط مایعه بیرنگ مثل آبه. مقدارش هم خیلی کم بود اما خروجش همراه با جهش بود. میخواستم بدونم این مایع چیه و علتش چی میتونه باشه؟ از مطالب آموزنده تون هم واقعا ممنونم.

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۳۱ ب.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   این مایع مایع لغزنده ساز مجراست که با تحریک جنسی خارج می شود. طبیعی است و نشان دهنده سلامت جنسی شماست.

 5. ویدا ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۴:۱۵ ب.ظ - پاسخ

  در ضمن دکتر من با ازدواج آسان که شما فرمودید موافق نیستم. یکی از علل سرد مزاجی در خانمها از روی علاقه ازدواج نکردن خانمها است. ازدواج به دلیل نگرانی از بالا رفتن سن و فشار جنسی ازدواج جالبی نخواهد بود. ازدواج مناسب باید برای خانمها پیش آید. و شاید برای عده ای هم پیش نیاید. اینکه فقط به خاطر باید ازدواج کنیم ازدواج کنیم جالب نیست. اگر در مجردی مشکل فشار جنسی داریم بعد از ازدواج نامناسب هم فشارهای دیگر هست. متشکرم

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۸:۱۸ ب.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   من نگفتم به خاطر اینکه شوهر کنید بروید ازدواج اسان کنید. گفتم ازدواج باید اسان شود. یعنی یک جوان احساس نکند ازدواج بار سنگینی از مسئولیت را روی دوش او می گذارد و به همین دلیل از ازدواج گریزان باشد. شما ببینید یک پسر و دختر خیلی راحت با هم دوست می شوند و با هم هستند حتی سکس هم دارند ولی وقتی بحث ازدواج مطرح می شود هر دو از ازدواج فراری هستند. چرا؟ چون احساس می کنند ازدواج یعنی یک بار اضافی روی دوش هر کدام پس ترجیح می دهند ازدواج نکنند ولی روابط زناشویی را با هم داشته باشند. چه عیب دارد کاری کنیم این دوستیها کمی متعهدانه تر باشد و شکل ساده ای از ازدواج باشد.

 6. ویدا ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۴:۰۸ ب.ظ - پاسخ

  سلام من از زبان دکترها و روانشناسان دیگر هم شنیده ام که خودارضایی هیچ نوع عارضه ای ندارد و فقط از نظر شرعی حرام است. ولی چون بعد ار ارگاسم بدن به یک ریلکسیشن می رسد و تلقین پذیری فرد بالا است و اغلب بعد از به ارگاسم رسیدن فرد احساس گناه می کند واین تلقین منفی اثری چند برابر در او دارد. بنابراین توصیه شده که برای ترک خود ارضایی فرد باید دست از سرزنش و احساس گناه مخصوصا بلافاصله بعد از انجام این کار بردارد. چون احساس گناه کردن آدمی را ترغیب به انجام آن می کند. چون می گوید حالا که گناهکارم پس بگذار ادامه بدهم.دکتر با این نظر موافق هستید؟ حتی یکی از روانشناسان گفتند بعد از انجام این عمل به خاطر سلامتی تان خوشحال هم باشید. و بعد کم کم این کار کمتر کنید. دکتر ممنون از وقتی که می گذارید. به نظرم از این لحاظ هم از نظر شرعی حرام است که مردم به دنبال ازدواج بروند نه به دنبال مسکن باشند.

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۱۰ ب.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   بله برای ترک باید ابتدا به ان نظم داد و احساس گناه را از خود دور کرد بعد به تدریج فاصله بین دفعات خودارضایی را افزایش داد تا فرد بر ان مسلط شود و بتواند کنار بگذارد.

 7. مهری.س ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۱:۴۹ ب.ظ - پاسخ

  با عرض سلام
  من به تازگی ازدواج کردم می خواستم بدونم آیا می شود از ژل کتیرا به جای ژل های لوبریکنت استفاده کرد و موجب پارگی کاندوم نمی شود؟
  در صورتی که جواب منفی است چه مارکی از ژل های لوبریکنت را پیشنهاد می کنید؟
  از تمامی زحمات شما ممنونم

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۲۶ ب.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   ژل کتیرا مناسب نیست و بهتر است از زل لوبریکانت استفاده شود. لوبری زل مارک مناسبی است.

 8. OMID ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۱۲:۳۹ ب.ظ - پاسخ

  با سلام
  اقای دکتر بنده چند سوال داشتم
  ۱_احساس میکنم الت تناسلی ام به اندازه ی کافی رشد نکرده به وبلاگ شما هم مراجعه کردم ولی نتونستم جوابمو پیدا کنم اگه میشه بگید با چه روش هایی میشه باعث افزایش طول شد اگه با تغذیه مناسب میشه لطف کنیذ بگیذ با چه غذاهایی
  ۲_الت تا چه سنی رشد میکنه
  ۳_اگر در زمانی که الت در حالت افرایش طول قرار دارد روی شکم خوابیده باشم ب طوری که الت به سختی شق شه ای باث جلوگیری از ذشد میشه وبده یا نه

  بنده ۱۹ ساله هستم

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۲۵ ب.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   نیاز به معاینه و انجام یکسری ازمایشات می باشد تا درصورت وجود مشکل درمان مناسب صورت گیرد. لذا بصورت حضوری به من یایکی از همکاران پزشک مراجعه نمایید.

 9. siyamak ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۱۰:۴۰ ق.ظ - پاسخ

  باسلام من و همسرم ۵ماه است اقدام به بارداری کردیم و من ۳۲ سال و همسرم ۲۷ ساله است .همسرم همه آزمایشهایش سالم است سه بار هم سونوگرافی واژینال انجام داه و سالم بوده اما من دوبار آزمایش نطفه انجام دادم و هردوبار تحرک اسپرم ۵ درصد و کیفیت آن ۴۰ بوده که متخصص اروژلوژیست برایم ویتامین e و ovomid 50 و ال کارنیتین ۲۵۰ تجویز کرده وگفته بعد سه ماه باید مجددا آزمایش بدم.آیا این مشکل خیلی حاده؟و ممکنه تواین سه ماه همسرم باردار بشه ؟ یا بادارو جواب میده? لطفا من رو راهنمایی کنید خیلی نگرانم که بچه دار نشیم .اگه ممکنه جواب نده چه راهی رو پیشنهاد میکنید .لطفا جواب منو بدید خیلی استرس دارم

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۲۴ ب.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   با توجه به نتیجه ازمایش اسپرم نیاز به سونوگرافی از بیضه ها و در صورت داشتن واریکوسل نیاز به عمل جراحی می باشد. احتمال بارداری کم است.

 10. سلام ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۳۲ ق.ظ - پاسخ

  آخه آقای دکتر من چند بار راجع به این مسئله استفتاء کردم از دفتر مرجع تقلیدم اما بازم نفهمیدم تکلیفم چیه! جوابی که بهم دادن این بود: “خودارضایی در خانم ها اگر منجر به رسیدن به اوج شهوت و لذت جنسی باشد و همزمان رطبوبتی هم خارج شوند باید غسل کنند”
  از چندتا مرکز پاسخ گویی دیگه هم پرسیدم باز گفتن خود فرد باید تشخیص بده ارضا میشده یا نه, من برای شما شرح دادم که چه وضعیت و احساسی داشتم…حالا باید غسل کنم یا نه؟لطفا راهنماییم کنید خخخخخخخخخخیلی سخته بخوام
  چندسال نماز و روزه رو قضا کنم!

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۲۳ ب.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   اوج لذت را شما که تجربه کرده اید می فهمید. من که نمی توانم بگویم تجربه کرده اید یا خیر؟ خودتان ببینید ایا تجربه ارگاسم داشته اید یا خیر اگر داشته اید تکلیف شما روشن است و اگر نداشته اید هم تکلیفتان روشن. ارگاسم با انقباضات ریتمیک درون مجرا و تند شدن نفسها که به یک اوج می رسد و سپس عضلات کاملا شل می شود و تنفس نیز ارام می شودو یک احساس ارامش کامل در فرد ایجاد می شود، مشخص می گردد. اگر این تجربه را داشته اید ارگاسم شده اید. همچنین با توجه به عدم علم شما به مساله از این به بعد باید مراقبت کنید و قضیه مشمول گذشته نمی شود باز برای اطمینان خاطر این را نیز استفتا کنید.

 11. علی ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۲۳ ق.ظ - پاسخ

  سلام.سر آلت تناسلی من نسبت به بقیه ی آن بیش از حد بزرگ است و آلت من یکم شبیه به قارچ شده.آیا این نشانه ی بیماریست؟

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۳ at ۹:۱۸ ب.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   نیاز به معاینه می باشد

فرستادن دیدگاه »


+ هفت = 13