یلدای مهربانی بر شما مبارک

امشب بلندترین شب سال است و به پاس پایان غلبه تاریکی بر روشنایی از قدیم الایام این شب را جشن می گیریم و دور هم می گذرانیم. بودن در کنار هم و همدلی و گفتگوی با هم رسم خوبی است که از دیرباز در ایران عزیز برپا بوده است. دور هم بودنها و از حال هم با خبر شدنها زمینه خیر فراوان بوده و هست. در این دور همی ها بسیاری از مشکلات حل می شده. بسیاری از دردها و رنجها با همدلی تسکین می یافته و بسیاری کمکها و حمایتها از هم صورت می گرفته است. امسال بواسطه مشکلات معیشتی فراوانی که برای مردم عزیز ما پیش امده است و بواسطه حوادث تلخ آبانماه ضرورت بیشتری دارد که این دور همی ها و همدلی ها با هدف کاستن از رنج و آلام هموطنان شکل گیرد. همدلی کمک می کند تا تحمل درد و رنجها راحت تر شود و بهتر بتوانیم مشکلات را تاب بیاوریم. باری از دوش هم برداریم و به همدیگر کمک کنیم.

خداوند برای همدلی و مهربانی بندگان با هم ارزش بسیار زیادی قائل است تا جایی که می گوید اگر خودتان به هم رحم کنید من نیز به شما رحم خواهم کرد و مشکلات و بلایا را از سر شما رفع می کنم. در شرایط دردناک کنونی ضرورت مهربانی و همدلی آحاد مردم با هم بیش از پیش حس می شود تا خداوند نیز به کمک جامعه همدل آمده و با ایجاد تغییراتی به رفع مشکلات و مصائب کمک کند.

باور کنیم که مهربانی به هم و گره از کار هم باز کردن راهگشای ماست و می تواند زندگی را برایمان زیباتر سازد. در زمانه ای که مسئولین امر به فکر ما مردم نیستند اگر ما نیز به فکر هم نباشیم و با همدلی و مهربانی با هم رفتار نکنیم تحمل زندگی برای همه مان سخت خواهد شد و زندگی به جهنم تبدیل خواهد شد. هر محبتی که از جانب ما به همنوعمان صورت گیرد همچون نوری است که کمک می کند تا ظلمت و تاریکی جهل و ظلم و جور از جامعه ما دور شود.

ضمن تبریک یلدا به همه شما عزیزان از همه می خواهم یلدا را به یلدای مهربانی و آگاهی تبدیل کنیم و امشب را در کنار هم و با محبت به هم بگذرانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *